Skládačka

Pomáhali jsme vytvořit skladebný system a poskytovali jsme podporu pro ateliérový projekt typu “Design&Build“ studentů 1. Ročníku FA VUT. Vedoucími projektu byli Kristýna Smržová, Kristina Richter Adamson, Michal Palaščák a Radek Suchánek. Finálním výstupem je realizace prostorové stuktury, která byla poprvé sestavena od 24. 11. 2023 do 5. 1. 2024 na nádvoří Domu pánů z Kunštátu v Brně. Objekt byl doplněn o světelnou a zvukovou instalaci Michala Mitra, pedagoga FaVU VUT a byl součástí Brněnských Vánoc.

Realizovaný objekt je tvořen deskovými prvky s jednoduchým typem spoje bez použití spojovacího materiálu. Struktura objektu je tvořena systémem desek ( 5 typů), které je možno prostorově složit dohromady různým způsobem, téměř stejně jako dětskou skládačku. Konstrukce je tedy rozložitelná a opětovně použitelná v různých tvarových a prostorových variacích.

 

Lokalita: Modulární systém, poprvé vystaveno v Domě pánů z Kunštátu, Brno

Statut: Realizace 2023

Spolupráce: FA VUT, TIC Brno, Dům umění města Brna

Team: Kristýna Smržová, Michael Gabriel, Kristina Richter Adamson, Michal Palaščák, Radek Suchánek

Light design: Michal Mitro

Studenti 1. Ročníku FA VUT: Anna Blažková, Branislav Cziszár, Klára Červencová, Matěj Čižmár, Jakub Čvirik, Damián Drlička, Aneta Gallová, Tadeáš Gryc, Sofiia Maksymova, Katarina Maroši, Veronika Mazániková, Adéla Soukeníková, Daniel Spratek, Amálie Ševčíková, Marko Zborovjan

Follow
...

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!